Szukaj publikacji

Nowinki

 

Uwaga

Uwaga Studenci WIŚ

W związku ze zmianami kart przedmiotów na Wydziale Inżynierii Środowiska, przepisanie oceny z języka obcego następuje po konsultacji z prowadzącym przedmiot w ciągu pierwszych dwóch tygodni semestru nauki.

Regulamin PubQuizu

PUB QUIZ

REGULAMIN KONKURSU:

 1. Pub Quiz odbędzie się w Klubie Kwadrat, 7.03.2018 o godz. 18.00.
 1. Konkurs adresowany jest do studentów Politechniki Krakowskiej oraz studentów Międzynarodowego Centrum Kształcenia.
 1. Celem konkursu jest rozpowszechnianie wiedzy, zainteresowanie studentów kulturą i historią krajów anglojęzycznych oraz integracja studentów z Polski ze studentami z zagranicy.
 1. Quiz przeprowadzany jest w języku angielskim i polskim ze względu na udział studentów zagranicznych.
 1. Uczestnicy zgłaszają się na konkurs w drużynach liczących 4 osoby na adres mailowy do 2.03.2018 r. W związku z ograniczoną liczbą miejsc do 18 grup, o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Do czteroosobowych grup studentów PK zostanie dołączonych po dwóch studentów MCK PK.
 1. Zasady quizu. Konkurs jest jednoetapowy i odbędzie się w formie pisemnej. W konkursie zadanych będzie 60 pytań, po 10 w sześciu kategoriach. Pytania dotyczą kultury i historii krajów anglojęzycznych oraz wiedzy o innych krajach. Każda z drużyn po wysłuchaniu pytania wspólnie ustala odpowiedź i zapisuje ją na karcie odpowiedzi. Wygrywa drużyna, która udzieli najwięcej poprawnych odpowiedzi. Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi drużyna otrzymuje 1 punkt. Za brak odpowiedzi lub odpowiedź niepoprawną drużyna nie otrzymuje punktów.
 1. Rozdanie nagród odbędzie się bezpośrednio po zakończeniu konkursu. Przewidziana jest pierwsza, druga i trzecia nagroda. Nagrodzone zostaną trzy 6-osobowe grupy.
 1. Zapisanie się na konkurs jest równoznaczne z uznaniem warunków niniejszego regulaminu oraz wyrażeniem zgody na publikowanie danych osobowych zgodzie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

ZAPRASZAMY NA PUB QUIZ I KARAOKE W KLUBIE KWADRAT

 • PUB QUIZ

Studenci proszeni są o zgłaszanie grup 4- osobowych na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , podając swoją wymyśloną nazwę grupy (np. ‘Tygrysy’ , ‘Niezwyciężeni’). Zgłoszenia trwają do 2 marca. W Klubie Kwadrat zmieści się 18 drużyn – dlatego o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Do 4-osobowych grup studentów PK zostanie dołączonych po dwóch studentów MCK PK.

Pytania konkursowe dotyczą kultury i historii krajów anglojęzycznych oraz wiedzy o innych krajach. Część pytań będzie podana w języku polskim a druga część w języku angielskim. Konkurs jest organizowany we współpracy z Międzynarodowym Centrum Kształcenia.

Regulamin PUBQUIZu jest dostępny tutaj.

Bezpośrednio po zakończeniu PUB QUIZu i rozdaniu nagród nastąpi druga część wieczoru - KARAOKE.

 • KARAOKE

Zapraszamy wszystkich chętnych studentów (nie tylko uczestników quizu). Profesjonalny DJ, dużo dobrej muzyki, utwory w języku angielskim i polskim. Dobra zabawa gwarantowana.

 

2018 02 07 1

Zapisy na kursy językowe - semestr letni 2017/2018

Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Politechniki Krakowskiej zaprasza na kursy o profilu ogólnym i specjalistycznym z języków:

 • angielskiego
 • niemieckiego
 • rosyjskiego
 • francuskiego
 • hiszpańskiego

Prowadzimy również kursy przygotowujące do egzaminów TELC z języka angielskiego ogólnego i technicznego na poziomie B2.

 

Dla zajęć standardowych przewidujemy:

 • 30 godzin dydaktycznych (1 raz w tygodniu 90 minut)
 • grupy od 7 do 14 osób
 • cenę 360 zł za kurs

Oferujemy także zajęcia indywidualne w cenie 65 zł za godzinę dydaktyczną.

                                                        ***

Dla wszystkich grup poniżej standardowej liczby uczestników proponujemy skrócenie godzin kursu w ramach tej samej opłaty lub proporcjonalne podniesienie ceny.
Koszty ustalane są w zależności od liczby chętnych i ich oczekiwań. 

 

Formularz zgłoszeniowy do pobrania TUTAJ lub w sekretariacie SPNJO.

Kandydaci na kursy j. angielskiego wraz z formularzem powinni wypełnić i przesłać test diagnostyczny (do pobrania TUTAJ).

 

Wpisanie na listę uczestników kursu następuje po dokonaniu wpłaty na konto:
 
Politechnika Krakowska
31-155 Kraków, ul. Warszawska 24
Alior Bank Spółka Akcyjna
09 2490 0005 0000 4600 1012 1826

W tytule przelewu: kurs j. obcego - SPNJO - SUBKONTO 1

 

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem kursów .

 

Z przyjemnością odpowiemy też na wszelkie pytania i wątpliwości.

KONTAKT:

Eliza Malawska-Kłusek, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel: 12 628 28 80, 12 628 28 87 (w godz. 9:00-13:00)

 

 

 

Egzaminy z języków obcych - WM

Egzaminy pisemne z języków obcych dla studentów kończących lektorat I i II stopnia na studiach stacjonarnych odbędą się w dniach od 29 stycznia do 16 lutego zgodnie z harmonogramem dostępnym w tym załączniku.

Egzaminy ustne odbywają się od 30 stycznia do 16 lutego w terminach uzgodnionych przez poszczególnych lektorów z grupami, informacja bezpośrednio u lektorów lub u starostów grup.

 

Egzamin końcowy z j. niemieckiego WFMiI

Egzamin lektoratowy z języka niemieckiego dla studentów III roku WFMiI odbędzie się 8 lutego 2018 o godz. 11.00 (pisemny) oraz 13.00 (ustny) w sali 149b w SJO.

Egzamin z angielskiego na WFMiI - niestacjonarne

Egzamin z j. angielskiego kończący lektorat na studiach niestacjonarnych WFMiI odbędzie się 28.01.2018 (niedziela) o godz. 11:00 w salach 150 i 152 w budynku SPNJO (III piętro).

 

Egzamin z angielskiego WFMiI - stacjonarne

Egzamin z j. angielskiego dla studentów stacjonarnych WFMiI odbędzie się 30.01.2018 (wtorek): 

 • egzamin ustny - godz. 12:00 (SPNJO)
 • egzamin pisemny - godz. 15:00 (Działownia)

 

 

Zapisy TELC marzec 2018

 

TELC_grau

 

Zapisy na egzaminy TELC
 
Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych zaprasza na egzaminy TELC z języka angielskiego (ogólnego lub technicznego), które planowane są na 24.03.18.

 

Wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz potwierdzenie wpłaty należy dostarczyć  najpóźniej do 09.02.18:

- pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- osobiście: Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych, ul. Warszawska 24, budynek 10-24, pokój 128, II piętro, w godz. 9:00-13:00

 

Opłatę w wysokości 500 zł należy wpłacić na konto:
 
Politechnika Krakowska
31-155 Kraków, ul. Warszawska 24
ALIOR BANK SA
09 2490 0005 0000 4600 1012 1826
W tytule przelewu: EGZAMIN TELC - SPNJO - SUBKONTO 1


UWAGA!!!
SPNJO PK zastrzega sobie prawo przeprowadzenia egzaminu dopiero przy minimalnej liczbie 7 osób lub naliczenia dodatkowej opłaty manipulacyjnej za organizację egzaminu dla mniejszej liczby osób.
 
WAŻNE!!!

Po dokonaniu wpłaty i ustaleniu terminu egzaminu, umawiamy zainteresowanych na spotkania z egzaminatorami, którzy przygotują Państwa pod kątem technicznym do zdania egzaminu.
Zachęcamy także do zapoznania się z materiałami do egzaminu próbnego na stronie http://www.telc.net.pl (w menu z lewej strony ekranu proszę kliknąć link: egzaminy próbne-download, a następnie wybrać egzamin próbny, który chcieliby Państwo zdawać.

 

Z przyjemnością odpowiemy też na wszelkie pytania i wątpliwości.

KONTAKT:

mgr Eliza Malawska-Kłusek, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel: +48 12 628-28-87 (w godz. 9:00-13:00)

Przerwa świąteczna w SPNJO

W dniach 23 grudnia - 1 stycznia Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych PK będzie nieczynne. Do zobaczenia w Nowym Roku!

Wyniki egzaminu końcowego WIiTCh (2)

Wyniki egzaminu końcowego z języka angielskiego WIiTCh z dnia 24 listopada

TUTAJ

 

Olimpiada z j. angielskiego

Olimpiada z j. angielskiego - eliminacje

I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Wyższych Uczelni Technicznych odbędzie się 1 grudnia 2017r. (najbliższy piątek). 

Prosimy o przyjście do sali 152 (3 piętro) w budynku Studium Językow Obcych na godzinę 15. Prosimy o zabranie dowodu osobistego!

Olimpiada musi zacząć się punktualnie o 15.15 i potrwa do 17.15.

Zapraszamy w piątek!

Koordynatorzy uczelniani PK,

Marta Oziembała i Joanna Wrana.

Zapisy TELC grudzień 2017 (2)

 

TELC_grau

 

Zapisy na egzaminy TELC
 
Studium Praktycznej Nauki Języków obcych zaprasza na egzaminy TELC z języka angielskiego (ogólnego lub technicznego) oraz języka rosyjskiego, które planowane są na 16.12.17.

 

Wypełniony formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ oraz potwierdzenie wpłaty należy dostarczyć  najpóźniej do 13.11.17:

- pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- osobiście: Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych, ul. Warszawska 24, budynek 10-24, pokój 128, II piętro, w godz. 9:00-13:00

 

Opłatę w wysokości 500 zł należy wpłacić na konto:
 
Politechnika Krakowska
31-155 Kraków, ul. Warszawska 24
ALIOR BANK SA
09 2490 0005 0000 4600 1012 1826
W tytule przelewu: EGZAMIN TELC - SPNJO - SUBKONTO 1


UWAGA!!!
SPNJO PK zastrzega sobie prawo przeprowadzenia egzaminu dopiero przy minimalnej liczbie 7 osób lub naliczenia dodatkowej opłaty manipulacyjnej za organizację egzaminu dla mniejszej liczby osób.
 
WAŻNE!!!

Po dokonaniu wpłaty i ustaleniu terminu egzaminu, umawiamy zainteresowanych na spotkania z egzaminatorami, którzy przygotują Państwa pod kątem technicznym do zdania egzaminu.
Zachęcamy także do zapoznania się z materiałami do egzaminu próbnego na stronie http://www.telc.net.pl (w menu z lewej strony ekranu proszę kliknąć link: egzaminy próbne-download, a następnie wybrać egzamin próbny, który chcieliby Państwo zdawać.

 

Z przyjemnością odpowiemy też na wszelkie pytania i wątpliwości.

KONTAKT:

mgr Eliza Malawska-Kłusek, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel: +48 12 628-28-87 (w godz. 9:00-13:00)

Kursy j. niemieckiego

SPNJO zaprasza studentów i  pracowników PK (a także osoby z zewnątrz) na kursy j. niemieckiego
•    Poziomy od A1 do B2
•    Terminy zajęć do uzgodnienia
•    Ceny od 12 zł za godzinę  dydaktyczną

 

Kursy w semestrze zimowym 2017/2018 (2)

KURSY SPNJO W SEMESTRZE ZIMOWYM 2017/2018

J. angielski TELC B2 Technical - środa 16:30, Dorota Gawryła, sala 139, 30 godz. dydaktycznych

J. angielski TELC B2 ogólny - środa 16:30, Patrycja Churcher, sala 149a, 30 godz. dydaktycznych

J. angielski A2 kontynuacja - poniedziałek 16:30, Justyna Firganek, sala 139, 15 spotkań po 60 min.

J. angielski B1-B2 - poniedziałek 17:00, Agnieszka Majka-Pauli, sala 136, 30 godz. dydaktycznych

 

XIX Olimpiada Języka Angielskiego

Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Politechniki Krakowskiej serdecznie zaprasza wszystkich studentów chętnych do wzięcia udziału w XIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego Wyższych Uczelni Technicznych organizowanej przez Centrum Języków i Komunikacji Politechniki Poznańskiej. Olimpiada jest coroczną, dwuetapową imprezą, w której przyszli inżynierowie z całej Polski współzawodniczą w znajomości języka angielskiego. Studenci Politechniki Krakowskiej wielokrotnie uczestniczyli w tej olimpiadzie, osiągając wysokie wyniki, m.in. Sebastian Brzuzek, student WIL, wygrał Olimpiadę w roku 2015.

Pierwszy, wewnątrzuczelniany, pisemny etap olimpiady odbędzie się w piątek 1.12.2017 r. w godzinach 15.15-17.15 na terenie Politechniki Krakowskiej.

II etap – 20-21.04.2017 r. - odbędzie się na terenie Politechniki Poznańskiej. (eliminacje pisemne – piątek, 20.04.2018r., godz. 12.00 eliminacje ustne - piątek, 20.04.2018r. od godz. 15.00, prezentacje – sobota 21.04.2018r.).

Studentów chętnych do wzięcia udziału w olimpiadzie prosimy o zgłoszenia w nieprzekraczalnym terminie 9.11.2017 na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W zgłoszeniu proszę uwzględnić dane takie jak: nazwisko i imię, data urodzenia, numer indeksu, wydział, kierunek, tryb studiów, nazwisko lektora.

Olimpiada Języka Niemieckiego

Znasz dobrze język niemiecki?
Chcesz sprawdzić swoją znajomość języka, a przy okazji mieć możliwość wygrania atrakcyjnych nagród?
Weź udział w XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Niemieckiego dla studentów uczelni technicznych!!!
I etap Olimpiady (część pisemna) odbędzie się 24. 11. 2017, w godz. 15.30 -17.00 w s. 149b w budynku SPNJO Politechniki Krakowskiej.
II etap (dla osób, które się zakwalifikują) odbędzie się w maju 2018 na Politechnice Śląskiej w Gliwicach
Zapisy i bliższe informacje u lektorów j. niemieckiego lub u koordynatora Olimpiady pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zapisy do: 15. 11. 2017
Zapraszamy serdecznie! Przy okazji przypominamy, że studentka Politechniki Krakowskiej, Katarzyna Kozub z Wydziału Mechanicznego, zajęła III miejsce w XII edycji Olimpiady.
Lektorzy j. niemieckiego SPNJO

Informacja dla studentow 1 roku

Uwaga studenci I roku studiów stacjonarnych 1 stopnia


Wszyscy studenci, którzy wybrali lektorat z języka angielskiego, proszeni są o przyjście na test poziomujący (placement test) .

Informacje o terminie i miejscu testów znajdują się na stronach wydziałowych lub w wirtualnym dziekanacie.

 

Kursy językowe 2017/2018

Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Politechniki Krakowskiej zaprasza na kursy o profilu ogólnym i specjalistycznym z języków:

 • angielskiego
 • niemieckiego
 • rosyjskiego
 • francuskiego

Dla zajęć standardowych przewidujemy:

 • 30 godzin dydaktycznych (1 raz w tygodniu 90 minut)
 • grupy od 7 do 14 osób
 • cenę 360 zł za kurs

Oferujemy także zajęcia indywidualne w cenie 65 zł za godzinę dydaktyczną.

 

  TELC_grau

 

Kursy przygotowujące do egzaminu TELC

Prowadzimy kursy przygotowujące do egzaminów TELC z języka angielskiego ogólnego i technicznego oraz rosyjskiego ogólnego na poziomie B2.

 • 30 godzin dydaktycznych (1 raz w tygodniu 90 minut), w tym egzamin próbny
 • grupy od 7 do 14 osób
 • cena 360 zł za kurs

Zapraszamy również na intensywne kursy przygotowujące do egzaminów TELC z języka angielskiego ogólnego i technicznego na poziomie B2.

 • 60 godzin dydaktycznych (2 razy w tygodniu po 90 minut), w tym egzamin próbny
 • grupy od 7 do 14 osób
 • cena 600 zł

                                                        ***

Dla wszystkich grup poniżej standardowej liczby uczestników proponujemy skrócenie godzin kursu w ramach tej samej opłaty lub proporcjonalne podniesienie ceny.
Koszty ustalane są w zależności od liczby chętnych i ich oczekiwań. 

 

Formularz zgłoszeniowy do pobrania TUTAJ lub w sekretariacie SPNJO.

Kandydaci na kursy j. angielskiego wraz z formularzem powinni wypełnić i przesłać test diagnostyczny (do pobrania TUTAJ)

 

Wpisanie na listę uczestników kursu następuje po dokonaniu wpłaty na konto:
 
Politechnika Krakowska
31-155 Kraków, ul. Warszawska 24
Alior Bank Spółka Akcyjna
09 2490 0005 0000 4600 1012 1826

W tytule przelewu: kurs j. obcego - SPNJO - SUBKONTO 1

 

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem kursów .

 

Z przyjemnością odpowiemy też na wszelkie pytania i wątpliwości.

KONTAKT:

Eliza Malawska-Kłusek, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel: 12 628 28 80, 12 628 28 87 (w godz. 9:00-13:00)

 

 

 

Informacja - 5 września

 W dniu 5 września w godzinach 9:45 - 11:15 sekretariat SPNJO będzie nieczynny.

 

Kierownictwo SPNJO

 

 

Facebook

Google
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.