Szukaj publikacji

Nowinki

 

Uwaga

Egzamin z niemieckiego na WITCh (II rok)

Egzamin z języka niemieckiego dla studentów II roku WITCH odbędzie się 4.07.2018, godz. 12.00 w sali 149b SJO.

 

 

 

 

Warsztaty z języka francuskiego

Chcesz zamówić kawę? Kupić bilet lub poprosić o pomoc, a twój rozmówca zna tylko j. francuski?

NIE PANIKUJ! – FRANCUSKI NIE JEST TRUDNY!

Lektorzy SPNJO PK zapraszają wszystkich chętnych na warsztaty pod hasłem: „Wakacyjny niezbędnik językowy – Ty też możesz mówić po francusku”, które odbędą się dn. 07. 06. 2018 o godz. 18.00 w Sali 202 bud A Czyżyny (Wydział Mechaniczny). Warsztaty poprowadzi mgr Beata Heil

Prosimy o zgłoszenie swojego udziału w warsztatach do dnia 6.06.2018 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ty też możesz mówić po francusku

CHCESZ ZAMÓWIĆ KAWĘ? KUPIĆ BILET? lub POPROSIĆ O 

POMOC

a twój rozmówca zna tylko j. francuski?

NIE PANIKUJ! – FRANCUSKI NIE JEST TRUDNY! 

Lektorzy SPJO PK zapraszają wszystkich chętnych na warsztaty pod hasłem: 

 

 

„Wakacyjny niezbędnik językowy – Ty też możesz mówić po francusku”

 

które odbędą się  

dn. 07. 06. 2018 o godz. 18.00 

w Sali 202 bud A Czyżyny (Wydział Mechaniczny)

 

Warsztaty poprowadzi mgr Beata Heil 

Prosimy o zgłoszenie swojego udziału w warsztatach do dnia 6.06.2018 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

Egzamin z angielskiego na WITCh 2018

Egzamin z j. angielskiego kończący lektorat na poziomach B2 i C1 dla studentów WIiTCh odbędzie się 9.07.2018 (poniedziałek) 

- egzamin pisemny - godz. 9:00 (sale WIiTCh: s.202 ,s. 402, s.3)

- egzamin ustny - godz. 11:00 (sale WIiTCh: s.133, s.134, s.135, s.110, s.532)

 

 • Zapisy na egzamin dla studentów, którzy ukończyli lektorat w semestrach ubiegłych trwają do 25.06.2018 (budynek SPNJO, p. 128, codziennie w godz. 9:00-13:00).
 • Studenci kończący lektorat w bieżącym semestrze zapisują się u swoich lektorów.

 

Dokładne listy na egzamin pisemny i ustny zostaną podane po zakończeniu zapisów.

 

Lektorzy SPNJO

 

 

 

Mathematischer Basiswortschatz für Ingenieure! – zajęcia warsztatowe dla studentów PK

 

 

Lektorzy języka niemieckiego SPNJO PK zapraszają wszystkich studentów

na zajęcia warsztatowe z cyklu:

Angielski już znasz – czas na drugi język!

 

Jeśli nie wiesz, jak po niemiecku czytać jednostki, miary i ułamki, jak nazywać figury i bryły 

– te zajęcia są dla Ciebie!

 

Mathematik nicht nur für Mathematiker! 

Mathematischer Basiswortschatz für Ingenieure!

 

W programie m.in. Tangram-Spiel, kreślenie figur oraz powtórka tabliczki mnożenia :) 

– a wszystko w rytmie „Eins Zwei Polizei” w wykonaniu Mo-Do.

Warsztaty poprowadzi mgr Dariusz Guzik.

 

29.05.2018,  18.00-19.30, s. 149b SJO

 

Prosimy o zgłoszenie swego udziału w warsztatach do 24.05.2018 pod adresem: 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin Konkursu na zdjęcie i slogan pt. „Eco-Friendly Student”.

Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych PK zaprasza studentów Wydziałów Inżynierii Środowiska i Inżynierii Lądowej do udziału w konkursie na zdjęcie pt.: „Eco-Friendly Student”.
Uczestnik konkursu powinien zrobić zdjęcie obrazujące proekologiczne zachowania i opatrzyć je sloganem w języku angielskim, promującym ww. działania wśród studentów.

• Termin nadsyłania prac upływa w dniu 23 maja 2018 r.
• Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 4 czerwca 2018 r.

Regulamin konkursu:

1. Celem konkursu jest zainteresowanie studentów językiem angielskim oraz proekologicznym stylem życia. Przy ocenianiu zdjęć będą brane pod uwagę: poprawność merytoryczna, językowa i walory artystyczne. Uczestnik konkursu powinien przygotować zdjęcie w dobrej jakościowo formie elektronicznej.

2. Konkurs adresowany jest do studentów WIŚ i WIL PK. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę, dozwolone są prace w parach.

3. Dozwolone są zarówno zdjęcia kolorowe jak i czarno-białe. Żadne z nich nie może naruszać dóbr osobistych ewentualnie prezentowanych osób.

4. Zdjęcia powinny być opisane: imię i nazwisko autora, wydział, grupa, adres e- mail.

5. W konkursie nie mogą brać udziału prace, które były wcześniej nagradzane/eksponowane na innych wystawach lub konkursach. Prace muszą być wykonane samodzielnie – dopuszcza się użycie zapożyczonego hasła lub motta.

6. Prace przechodzą na własność organizatorów i mogą być dalej prezentowane. Organizator zastrzega sobie prawo do niekomercyjnego, nieodpłatnego wykorzystania nadesłanych plakatów w publikacjach związanych z konkursem (katalogi, plakaty, zaproszenia, publikacje prasowe).

7. Zdjęcie należy przesłać na adres e-mail własnego wykładowcy języka angielskiego, który (po konsultacji z innym wykładowcą) zadecyduje o dopuszczeniu lub nie danej pracy do konkursu. Zdjęcie, które zakwalifikuje się do konkursu, zostanie zamieszczone przez lektora na stronie FB Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych i poddane zostanie dalszemu głosowaniu.

8. Terminarz konkursu:
• przesłanie prac do 23 maja 2018 roku
• opublikowanie prac na koncie FB SPNJO- 25 maja 2018
• głosowanie (systemem „like”): 25.05-03.06.2018
• ogłoszenie wyników: 04.06.2018 (wygrywa zdjęcie z największą ilością „polubień”)

9. Laureaci zostaną poinformowani mailowo. Informacje o wynikach konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej SJO (http://www.sjo.pk.edu.pl) oraz na Facebooku SJO PK. Dla autorów zwycięskich prac przewidziane są nagrody.

10. Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z uznaniem warunków niniejszego regulaminu oraz wyrażeniem zgody na publikowanie danych osobowych zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

Deutsch mal anders! – Niemiecki inaczej! Animacje językowe w Instytucie Goethego

Dnia 12. 04. 2018 w Instytucie Goethego w Krakowie, mieszczącym się przy Rynku Głównym 20, już po raz czwarty odbyły się zajęcia dla studentów Politechniki Krakowskiej pt. „Animacje językowe”.

Zajęcia poprowadzili lektorzy Instytutu Goethego: Alexander Lay oraz Dorota Zawadzka. W spotkaniu udział wzięło 20 studentów różnych wydziałów naszej uczelni, którzy uczestniczyli w grach i animacjach, będących intensywnym spotkaniem z językiem niemieckim.

 

W pierwszej części spotkania studenci mieli okazję w przyjemny a zarazem efektywny sposób ćwiczyć i utrwalać słownictwo z rozmaitych dziedzin w formie gier i zabaw językowych.

 

W drugiej części spotkania odbyły się animacje językowe, podczas których studenci mogli w sposób kreatywny wykorzystać swoją znajomość języka niemieckiego, także języka specjalistycznego.

 

Wymagającym urozmaiceniem animacji okazał się quiz sprawdzający wiedzę o krajach niemieckojęzycznych oraz niemieckich odkryciach i wynalazkach. 

 

Największą wiedzą w tej dziedzinie wykazała się Aleksandra Marchut, studentka WFMiI, która zjęła pierwsze miejsce.

Drugie i trzecie zajęli studenci WIL, studiujący Budownictwo w języku angielskim: Apolonia Przesmycka i Jakub Grącki.

Przyznano również 3 wyróżnienia.

 

Zwycięzcy konkursu otrzymali cenne nagrody, a wszyscy pozostali uczestnicy zajęć sypatyczne pamiątki.

Nagrody dla studentów zostały ufundowane przez Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych PK, Instytut Goethego oraz Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie.

 

Spotkanie w Instytucie Goethego było dla studentów okazją zarówno do sprawdzenia i rozszerzenia swojej znajomości języka niemieckiego, jak i do sprawdzenia swojej wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Stanowiło również możliwość bezpośredniego spotkania i rozmowy z rodzimymi użytkownikami języka niemieckiego. Studenci mieli także możliwość zapoznania się z działalnością kulturalną i ofertą programową Instytutu Goethego w Krakowie.

 

Spotkanie zorganizowała i koordynowała mgr Elżbieta Hejnowicz przy współpracy mgr. Dariusza Guzika.

 

Znajdź i uciekaj!

W 21.03.2018 roku na WM w komorze termoklimatycznej Laboratorium Badań Technoklimatycznych i Maszyn Roboczych odbył się “escape room” - pierwsze tego typu wydarzenie na PK.

Cóż to takiego? To zabawa polegająca na wydostaniu się z pomieszczenia. Trzeba tylko najpierw rozwiązać zadania - łamigłówki, zdobyć dzięki nim szyfry do kłódek, otworzyć plecaki zamknięte na te kłódki, wyciągnąć z nich pneumatyczne zawory sterujące, prawidłowo podłączyć je przewodami z siłownikami blokującymi korytarze w labiryncie, włączyć źródło sprężonego powietrza, uruchomić zawory i odblokować przejścia, manewrując labiryntem wyciągnąć z niego baterie, zamontować je w modelu koparki także pneumatycznej, uruchomić koparkę i z jej szczęk wyciągnąć klucz do drzwi wejściowych…! A wszystko to w trudnych warunkach stworzonych w komorze termoklimatycznej: przejmujące zimno, ekstremalna wilgotność, przytłumione światło, podłoga pokryta śniegiem oraz tykające wskazówki zegara (czas na wykonanie zadań – 40 minut)! Dodajmy, że wszystkie zadania (i te matematyczne, i te chemiczne) napisane były po rosyjsku. W końcu przyszły inżynier powinien nie tylko być dobrym fachowcem, ale również znać języki obce.

Takich i innych zadań podjęli się maturzyści z klas matematyczno-fizycznych oraz biologiczno-chemicznych z VII LO w Krakowie. Magicznie uruchamiany (czytaj: przy pomocy zaworów i sprężonego powietrza) niezwykły labirynt wykonał ze sklejki student III roku WM Automatyki i Robotyki Marcin Ciupiński, któremu radą i pomocą służył pracownik Laboratorium dr inż. Paweł Walczak. Pan Marcin, ukończył na PK lektorat j. rosyjskiego, przygotował również większość zadań, które miały sprawdzić wiedzę oraz logiczne myślenie przyszłych studentów. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwał Kierownik Laboratorium Badań Technoklimatycznych i Maszyn Roboczych dr inż. Janusz Pobędza. Komentarzem językowym oraz kontrolą przebiegu wydarzenia zajęła się rusycystka ze Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych PK mgr Dorota Duchnowska.

 

20180321 092238

Deutsch mal anders! – Niemiecki inaczej!

Deutsch mal anders! – Niemiecki inaczej!

Animacje językowe dla studentów Politechniki Krakowskiej 

w Instytucie Goethego.

 

 

Lektorzy języka niemieckiego SPNJO PK zapraszają studentów uczących się języka niemieckiego (i nie tylko) na spotkanie z językiem niemieckim w formie animacji językowych w Instytucie Goethego.

 

W trakcie spotkania można będzie pogłębić znajomość języka niemieckiego w formie zabawy oraz sprawdzić swoją wiedzę o krajach niemieckojęzycznych i niemieckich wynalazkach.

 

Animacje zostaną przeprowadzone przez niemieckojęzycznych lektorów Instytutu Goethego.

Na wszystkich uczestników czekają upominki, a na zwycięzców quizu nagrody.

 

CO: ANIMACJE  JĘZYKOWE

 

KIEDY: 12.04.2018,  11.00 – 13.00

 

GDZIE: INSTYTUT  GOETHEGO,  RYNEK GŁÓWNY 20

 

Zgłoszenia do 8.04.2018 u lektorów lub u koordynatora spotkania pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zapraszamy!

Kursy w semestrze letnim 2017/18

KURSY SPNJO W SEMESTRZE LETNIM 2017/2018

J. ANGIELSKI

TELC B2 Technical - środa 16:30, Patrycja Churcher, sala 144, 30 godz. dydaktycznych

TELC B2 Technical - czwartek 16:00, Marta Oziembała, sala 149a, 30 godz. dydaktycznych

TELC B2 ogólny – poniedziałek 17:30, Paulina Duda, sala 136, 30 godz. dydaktycznych

B1/B2 - środa 17:00, Paulina Duda, sala 149 b, 30 godz. dydaktycznych

A2/B1 – wtorek 18:00, Paulina Duda, sala 144, 26 godz. dydaktycznych

A2 kontynuacja - poniedziałek 15:15, Justyna Firganek, sala 136

J. NIEMIECKI

A2/B1 – wtorek 17:00, Ewa Targosz, sala 136

Uwaga Studenci WIŚ

W związku ze zmianami kart przedmiotów na Wydziale Inżynierii Środowiska, przepisanie oceny z języka obcego następuje po konsultacji z prowadzącym przedmiot w ciągu pierwszych dwóch tygodni semestru nauki.

Regulamin PubQuizu

PUB QUIZ

REGULAMIN KONKURSU:

 1. Pub Quiz odbędzie się w Klubie Kwadrat, 7.03.2018 o godz. 18.00.
 1. Konkurs adresowany jest do studentów Politechniki Krakowskiej oraz studentów Międzynarodowego Centrum Kształcenia.
 1. Celem konkursu jest rozpowszechnianie wiedzy, zainteresowanie studentów kulturą i historią krajów anglojęzycznych oraz integracja studentów z Polski ze studentami z zagranicy.
 1. Quiz przeprowadzany jest w języku angielskim i polskim ze względu na udział studentów zagranicznych.
 1. Uczestnicy zgłaszają się na konkurs w drużynach liczących 4 osoby na adres mailowy do 2.03.2018 r. W związku z ograniczoną liczbą miejsc do 18 grup, o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Do czteroosobowych grup studentów PK zostanie dołączonych po dwóch studentów MCK PK.
 1. Zasady quizu. Konkurs jest jednoetapowy i odbędzie się w formie pisemnej. W konkursie zadanych będzie 60 pytań, po 10 w sześciu kategoriach. Pytania dotyczą kultury i historii krajów anglojęzycznych oraz wiedzy o innych krajach. Każda z drużyn po wysłuchaniu pytania wspólnie ustala odpowiedź i zapisuje ją na karcie odpowiedzi. Wygrywa drużyna, która udzieli najwięcej poprawnych odpowiedzi. Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi drużyna otrzymuje 1 punkt. Za brak odpowiedzi lub odpowiedź niepoprawną drużyna nie otrzymuje punktów.
 1. Rozdanie nagród odbędzie się bezpośrednio po zakończeniu konkursu. Przewidziana jest pierwsza, druga i trzecia nagroda. Nagrodzone zostaną trzy 6-osobowe grupy.
 1. Zapisanie się na konkurs jest równoznaczne z uznaniem warunków niniejszego regulaminu oraz wyrażeniem zgody na publikowanie danych osobowych zgodzie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 883).

ZAPRASZAMY NA PUB QUIZ I KARAOKE W KLUBIE KWADRAT

 • PUB QUIZ

Studenci proszeni są o zgłaszanie grup 4- osobowych na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , podając swoją wymyśloną nazwę grupy (np. ‘Tygrysy’ , ‘Niezwyciężeni’). Zgłoszenia trwają do 2 marca. W Klubie Kwadrat zmieści się 18 drużyn – dlatego o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Do 4-osobowych grup studentów PK zostanie dołączonych po dwóch studentów MCK PK.

Pytania konkursowe dotyczą kultury i historii krajów anglojęzycznych oraz wiedzy o innych krajach. Część pytań będzie podana w języku polskim a druga część w języku angielskim. Konkurs jest organizowany we współpracy z Międzynarodowym Centrum Kształcenia.

Regulamin PUBQUIZu jest dostępny tutaj.

Bezpośrednio po zakończeniu PUB QUIZu i rozdaniu nagród nastąpi druga część wieczoru - KARAOKE.

 • KARAOKE

Zapraszamy wszystkich chętnych studentów (nie tylko uczestników quizu). Profesjonalny DJ, dużo dobrej muzyki, utwory w języku angielskim i polskim. Dobra zabawa gwarantowana.

 

2018 02 07 1

Egzamin z angielskiego na WFMiI - niestacjonarne

Egzamin z j. angielskiego kończący lektorat na studiach niestacjonarnych WFMiI odbędzie się 28.01.2018 (niedziela) o godz. 11:00 w salach 150 i 152 w budynku SPNJO (III piętro).

 

Egzamin z angielskiego WFMiI - stacjonarne

Egzamin z j. angielskiego dla studentów stacjonarnych WFMiI odbędzie się 30.01.2018 (wtorek): 

 • egzamin ustny - godz. 12:00 (SPNJO)
 • egzamin pisemny - godz. 15:00 (Działownia)

 

 

Przerwa świąteczna w SPNJO

W dniach 23 grudnia - 1 stycznia Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych PK będzie nieczynne. Do zobaczenia w Nowym Roku!

Olimpiada z j. angielskiego

Olimpiada z j. angielskiego - eliminacje

I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Wyższych Uczelni Technicznych odbędzie się 1 grudnia 2017r. (najbliższy piątek). 

Prosimy o przyjście do sali 152 (3 piętro) w budynku Studium Językow Obcych na godzinę 15. Prosimy o zabranie dowodu osobistego!

Olimpiada musi zacząć się punktualnie o 15.15 i potrwa do 17.15.

Zapraszamy w piątek!

Koordynatorzy uczelniani PK,

Marta Oziembała i Joanna Wrana.

Kursy j. niemieckiego

SPNJO zaprasza studentów i  pracowników PK (a także osoby z zewnątrz) na kursy j. niemieckiego
•    Poziomy od A1 do B2
•    Terminy zajęć do uzgodnienia
•    Ceny od 12 zł za godzinę  dydaktyczną

 

Kursy w semestrze zimowym 2017/2018 (2)

KURSY SPNJO W SEMESTRZE ZIMOWYM 2017/2018

J. angielski TELC B2 Technical - środa 16:30, Dorota Gawryła, sala 139, 30 godz. dydaktycznych

J. angielski TELC B2 ogólny - środa 16:30, Patrycja Churcher, sala 149a, 30 godz. dydaktycznych

J. angielski A2 kontynuacja - poniedziałek 16:30, Justyna Firganek, sala 139, 15 spotkań po 60 min.

J. angielski B1-B2 - poniedziałek 17:00, Agnieszka Majka-Pauli, sala 136, 30 godz. dydaktycznych

 

XIX Olimpiada Języka Angielskiego

Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Politechniki Krakowskiej serdecznie zaprasza wszystkich studentów chętnych do wzięcia udziału w XIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego Wyższych Uczelni Technicznych organizowanej przez Centrum Języków i Komunikacji Politechniki Poznańskiej. Olimpiada jest coroczną, dwuetapową imprezą, w której przyszli inżynierowie z całej Polski współzawodniczą w znajomości języka angielskiego. Studenci Politechniki Krakowskiej wielokrotnie uczestniczyli w tej olimpiadzie, osiągając wysokie wyniki, m.in. Sebastian Brzuzek, student WIL, wygrał Olimpiadę w roku 2015.

Pierwszy, wewnątrzuczelniany, pisemny etap olimpiady odbędzie się w piątek 1.12.2017 r. w godzinach 15.15-17.15 na terenie Politechniki Krakowskiej.

II etap – 20-21.04.2017 r. - odbędzie się na terenie Politechniki Poznańskiej. (eliminacje pisemne – piątek, 20.04.2018r., godz. 12.00 eliminacje ustne - piątek, 20.04.2018r. od godz. 15.00, prezentacje – sobota 21.04.2018r.).

Studentów chętnych do wzięcia udziału w olimpiadzie prosimy o zgłoszenia w nieprzekraczalnym terminie 9.11.2017 na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W zgłoszeniu proszę uwzględnić dane takie jak: nazwisko i imię, data urodzenia, numer indeksu, wydział, kierunek, tryb studiów, nazwisko lektora.

Facebook

Google
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.